ХАРЧУВАННЯ РОСЛИН при вирощуванні на гідропоніці

РОЛЬ І ЗНАЧЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ЖИВЛЕННЯ

Поживний розчин для вирощування рослин на гідропоніці можна купити готовий або можна приготувати самому. При приготуванні існують базові поради, яких варто дотримуватися:

— добрива має неодмінно добре розчинятися у воді;

— концентрація суміші повинна бути нормальна;

— треба вміти користуватися вимірювальними приборами, які покажуть, яка концентрація;

— слід пам’ятати, що рослини отримують з атмосфери кисень водень, а також вуглець, всі інші елементи треба додавати в живильний розчин.

Розглянемо такий елемент як АЗОТ (N)

Азот — основний біогенний елемент; він входить до складу білка і нуклеїнових кислот. Цим і визначається його роль в житті всіх організмів на земній кулі. Азот входить до складу таких життєво важливих речовин, як амінокислоти, хлорофіл, фосфатиди, а також таких органічних сполук, як алкалоїди, глікозиди та ін.

Азот добре засвоюється рослиною з солей азотної кислоти і амонію. Є одним з важливих елементів кореневого живлення рослин, так як будівельним матеріалом клітин всіх рослин є азот

Порапивши в рослини мінеральні форми азоту проходять складний цикл перетворень, в кінцевому підсумку включаючись до складу органічних сполук.

Для утворення амінокислот спочатку нітрати і нітрити в тканинах рослин відновлюються до аміаку. Причому, якщо рослина містить значну кількість вуглеводів, процес їх відновлення відбувається вже в корені.

Процес відновлення нітратів каталізується ферментами і має кілька проміжних стадій. Активність відновлюють ферментів залежить від наявності в рослинних тканинах магнію і мікроелементів: молібдену міді, заліза, марганцю.

Нітратний азот здатний накопичуватися в рослинах в значних кількостях, що абсолютно нешкідливо для рослинного організму. Однак вміст нітратів в овочах та інших продуктах рослинного походження вище певного рівня шкідливо для тварин і людини.

Вільний аміак в рослинах міститься в незначних кількостях. Це пов’язано з тим, що він швидко взаємодіє з вуглеводами, що містяться в рослинних тканинах.

Результатом взаємодії є утворення первинних амінокислот. Надмірне накопичення аміаку, особливо при дефіциті вуглеводів, веде до отруєння рослин.

Якість продукції залежить від того, які з сполук азоту засвоюються в великих кількостях. При посиленому аммиачном харчуванні підвищується відновна здатність рослинної клітини, і йде переважне накопичення відновлювальних з’єднань. При нітратного харчуванні посилюється окислювальна здатність клітинного соку, утворюється більше органічних кислот.

Засвоєння рослинами аміачного і нітратного азоту залежить від концентрації живильного розчину, його реакції, змісту супутніх елементів, забезпеченості рослин вуглеводами і, звичайно ж, від біологічних особливостей культури.

Азот необхідний рослинам протягом всього життєвого циклу, так як є будівельним матеріалом нових клітин. Спочатку перші ознаки дефіциту азоту, проявляються на старих листках, і виявляють себе світло-зеленим кольором. Якщо не вживати заходів щодо усунення азотного голодування, листя починає жовтіти, і відмирати, а стебла стають слабкими. На старому листі прогресує омертвіння тканин. Молоді пагони слабкі і тонкі. Вершина і коріння погано ростуть. Найстаріші листя дорослих рослин, і рослини під час цвітіння (плодоношення) виявляють ознаки азотного голодування.

Саме по собі явище недостатності поживних елементів краще всіляко уникати, а на гідропоніці це робити набагато простіше. Головне вчасно визначити чого не вистачає у вашому розчині, поки наслідки не стали сумними.

0 ответы

Ответить


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *