Освітлення для гідропоніки

Освітлення для гідропоніки складається з ламп денного світла, які виробляють більше освітлення і не витрачають енергію на виділення тепла. Таким чином рослини можуть отримати більше світла і при цьому не отримати опіки.

Для штучного освітлення рослин потрібно використовувати лампи, в спектрі випромінювання яких присутні синій і червоний кольори. Світло лампи з переважанням червоного спектра стимулює цвітіння і плодоношення, а лампи з перевагою синього спектра — ріст і розвиток рослини. Завдяки такому випромінюванню помітно прискорюється ріст рослин, а рослини добре ростуть і в приміщеннях без денного світла.

Світлодіодне освітлення

Для пророщування салату використовуються світлодіодні фітолампи зі спектром червоного 85% і синього 15%. Лампи мають бути розташовані так, щоб світло по усій зоні вирощування поширювалося рівномірно і інтенсивність світла яких має бути не менше 100 μmol/м2/с так званого PAR-спектру (фотосинтетичної активної радіації).

Для вирощування петрушки, м’яти, базиліку, кінзи, чебрецю і іншої зелені можливо використання світлодіодних лампи білого світла, але також з урахуванням спектру.

В процесі вирощування, ми випробували декілька варіантів ламп, які сьогодні пропонує ринок. На сьогодні можемо точно сказати чого потребує рослина та які лампи краще вибрати для культур, більше того як вибрати економ варіант. Маємо напрацювання та контракти с заводами-виробниками.

Основна складова при вирощуванні — це споживання електроенергії, так як вона лягає на собівартість продукції. В процесі тестування ламп різних виробників і різних конструктивів, ми прийшли до світлодіодних ламп потужність споживання Електроенергія яких становить 16-25Вт однієї фітолампи. На кв.м. рекомендується 2,5 лампи, що становить витрата Електроенергія на кв.м. 40-62,5Вт.

Верхнє освітлення

При використанні традиційних джерел світла рослини зазвичай висвітлюються зверху, подібно до того як їх висвітлює сонце.
Високе енергоспоживання і тепловиділення світильників з НЛВД також змушує встановлювати ці джерела світла на видаленні від рослин.

Внутріценозное освітлення

На базі світлодіодів можна реалізувати внутріценозное освітлення (interlighting), коли джерела світла розташовуються між рослинами і листям. Внутріценозное освітлення покликане зменшити затінення листя, яке трапляється при верхньому освітленні. За рахунок цього навіть на нижньому ярусі листя отримують більше світла.
На відміну від світильників з натрієвими лампами, світлодіодні світильники мають відносно низьку робочу температуру і тому не пошкоджують рослин

Каталог 2019 Фито-сжатый